HIZLI BAĞIŞ

HIZLI BAĞIŞ YAP

Minberi Aksa Derneği
TR EN AR

Zekatını Filistin’e Ayır!

Zekatımızı neden Filistin’e ayırmalıyız?

Başta tüccar ve sanatkarlar olmak üzere Filistinliler sistematik baskılara maruz kalıyor, bu da ekonomik durumlarının daha da kötüleşmesine, yoksulluk oranlarının yüzde 80'e, işsizliğin de yüzde 30'a yükselmesine neden oluyor. Uluslararası Minberi Aksa Derneği olarak onlara zekat vererek yüklerini hafifletmek ve onların Filistin'de hayata tutunabilmeleri ve kalıcı olabilmeleri için çabalıyoruz.

Zekatını Filistin'e vermekle sevaba ve berekete nail olursun.

Zekatınızı Filistin'e vererek zekat vermenin bereketi Kutsal Toprakların bereketiyle birleşir, böylece iki kat sevap alırsınız.

Alimler, zekat verilen sekiz sınıfın tamamının Filistin’e olduğunu açıkladı.

Zekâtın Filistin'e ulaştırılması gerekli ve önemlidir.

Peygamber efendimiz Hz.Muhammed(sav), Abbas’a zekatı erken verme konusunda izin vermiştir. Peygamber efendimiz (Salât ve selam onun üzerine olsun) Hz.Ömer’e şöyle demiştir. “ Biz Abbas’ın zekatını bir yıl öncesinden aldık.”Alimlerin çoğu zekatın bir aydan iki yıla kadar erken verilmesinin caiz olduğunu açıkladı.

“Zekâtın Filistin'e ulaştırılmasının hızlandırılması gerekiyor."

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Filistin ve Eski Şehir bölgesinde yaşayan ve 70 yılı aşkın süredir baskı ve zulme maruz kalan yoksul ailelerin acil ihtiyacı için zekâtın hızlandırılmasının gerekliliği konusunda fetva verdi.