HIZLI BAĞIŞ

HIZLI BAĞIŞ YAP

Minberi Aksa Derneği
TR EN AR

Vakıf Metresi

Anasayfa Projelerimiz Vakıf Metresi
Bağış Tutarını giriniz
Sepete Ekle
Bağış Yap

Kanuni Sultan Süleyman Kudüs surlarını yaptırırken bu surların maliyetini tüm ümmetin sevabından nasibini alabilmesi için tüm vilayetlere paylaştırmıştır. Kanuni Sultan Süleyman’ın bu fikrinden ilham alarak bu gün Mescid-i Aksâ’nın ve Kudüs halkının ihtiyaçlarını giderme konusunda bu sevabı tüm ümmete paylaştırmak için bu projeyi başlattık.
Mescid-i Aksâ’nın 144.000 m2’sini dünya genelindeki 144.000 mescide zimmetleyerek her mescitten Kudüs halkı için yıllık 28000 TL  talep etmekteyiz. Toplanan bu paralar ile Mescid-i Aksâ’nın ihtiyaçları başta olmak üzere, hergün Aksâ’da nöbet tutan murabıtlar desteklenmekte, çocuklar ve gençler için etkinlikler düzenlenmektedir. Bununla birlikte büyük bir bölümü yoksullardan oluşan ve buna karşılık milyon dolar civarında paralar teklif edilmesine rağmen evlerini satmayan Kudüs halkının sağlık, eğitim, gıda ve diğer birçok ihtiyaçları giderilmeye çalışılmaktadır.
Proje ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve vakıf metresi ile ilgili destekçi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

DİĞER PROJELERİMİZ

TÜMÜ