info@minberiaksa.org

+90 216 514 8500

+90 536 653 3089

Bizi Takip Edin

ŞEYH İKRİME SABRİDEN AYASOFYA TEBRİĞİ
Geri
ŞEYH İKRİME SABRİDEN AYASOFYA TEBRİĞİ

Kudüs Yüksek İslam Konseyi Başkanı Şeyh İkrime Sabri, Diyanet İşleri Bakanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı arayarak Ayasofya’nın tekrar ibadete açılmasından dolayı tebrik etti.
Türkiye’nin gerçek bir hukuk devleti örneği sergilediğini ve Ayasofya’nın aslına dönmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Sabri, tüm Müslümanlar ve Kudüs halkı adına hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hem de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı tebrik etti.


Yapmış oldukları bu nazik tebrikten dolayı kendilerine teşekkür eden Erbaş; Diyanet işleri Başkanlığının ve tüm Türkiye’nin daima Kudüs’ün yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti. Kudüs’le ilgili birçok toplantıya katıldığını da belirten Erbaş, bundan sonra da Kudüs’ün yanında olmaya ve bu yolda hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.


Umman Sultanlığı Müftüsü (Diyanet İşleri Başkanı) Şeyh Ahmet Halili de yazılı bir açıklama yaparak alınan karardan dolayı Türkiye halkını, tüm Müslümanları ve özellikle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ettiğini söyledi. Bu karara karşı olanların çıkarttıkları sesleri karga sesine benzeten Halili; bu insanların -Müslüman gibi görünseler de- İslam karşıtı ve delalete düşenler olduklarını belirtti. Recep Tayyip Erdoğan’ın onlara vereceği güzel cevabın yürüdüğü yolda devam etmesi olduğunu kaydetti.
Dünyanın birçok ülkesinden önemli isimler ve kurumlardan tebrik ve teşekkürler gelmeye devam ediyor.  

https://www.youtube.com/watch?v=f296mjFvInM 


ŞİMDİ SENDE PAYLAŞ