+90 216 514 8500

+90 539 843 6050

Bizi Takip Edin

MinberinSahipleri
Geri
MinberinSahipleri

Mescid-i Aksa Yangınının 51. Yıldönümü
#MinberinSahipleri


Uluslararası Minber-i Aksa Derneğinin başlatmış olduğu #MinberinSahipleri kampanyasının açılış programında İslam Dünyasının 24 ülkesinden 51 konuşmacı ve Diyanet İşleri Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bismillahirrahmanirrahim

Mescid-i Aksa bugünlerde en zor günlerini geçiriyor.
21.08.1969'da Fanatik bir yahudi tarafından yakılan kıble mescidi minberinin aradan geçen 51 yılın ardından Uluslararası Minber-i Aksa Derneği tarafından başlatılan MinberinSahipleri çalışmasıyla ümmete yeni bir çağrıda bulunuyor.

Üzücü yıldönümü ve kanayan yara, İslam dünyasının önde gelen ulemasıyla ülkelerinin ve bölgelerinin imam, hatip ve davetçileri tarafından toplantıda konuşulan önerilerini sıraladık.

1- Evinizden başlayarak çevrenizi, Kudüs ve Mescid-i Aksamızın öneminden bahsederek işgallerden, ilhak çalışmalarından, zulüm ve perde arkasında görmediklerimizi evvela bulunduğunuz yerlerde duyurarak başlamanızdır.

2- Mescid-i Aksa ile ilgili Müslüman murabıtları ve Kudüs'ün merkezi meselesini, bu dönemde büyük dini meseleleri dahil etmek ve sadece dönemsel olarak değil, yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve dersler düzenlemek için odaklanma çağrısı.

3- Yüzyılın anlaşması, işgalin tanınmasını ve meşrulaştırılması projelerine kadar çeşitli projelerde sorunları için tüm girişimleri reddediyoruz, imam-hatip, davetçi ve İslam ulemasının değerli isimlerini devamlı böyle toplantılarda görmek istiyoruz.

4- Ev katliamlarını, özellikle bu günlerde artan Kudüs evlerinin yıkılmasını ilhak planlarını ve bunun sonucunda ailelerin evsiz bırakılması konusunda ailelere acil yardıma davet ediyoruz.
"Siyonist İsrail'in bu tutumunu şiddetle kınıyoruz."

Şu unutulmamalıdır ki;
Mescid-i Aksa için biz imam-hatipler, vaizler ve davetçiler olarak tek vücut olarak beraber hareket ediyoruz.
Canımız, kanımız feda olsun Aksa'ya!

Sonuç:
#MinberinSahipleri kampanyasının ve emek verilen hedeflenen tüm kampanyalar için diğer zamanlarda da bu hedeflere ulaşmak için MinberinSahipleri çalışmasında saflarımızı sıklaştıralım.

Gayret bizden tevfik Allah'tandır..
Avuçlarımıza zafer, gönlümüze Mescid-i Aksa'da özgürce namaz kılmayı nasip et Allah'ım..


ŞİMDİ SENDE PAYLAŞ