info@minberiaksa.org

+90 216 514 8500

+90 536 653 3089

Bizi Takip Edin

KAMUOYU DUYURUSU
Geri
KAMUOYU DUYURUSU

MÜCADELE ÇAĞRISI

İşgalci İsrail Polisi bu gün Kudüs Yüksek İslam heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksâ Hatibi Şeyh İkrime Sabri’nin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Kendisi Polis arabasına binmeyi reddederek şahsi arabası ve avukatı ile birlikte polis merkezine gitti. "halkı İsrail'e karşı tahrik etmek ve kışkırtmak" suçu ile itham edildi. Pazar günü ibadete açılacak olan Mescid-i Aksâ’ya bir hafta süre ile giriş yasağı verildi ve ifadesinin alınması için Çarşamba günü tekrar polis merkezine gitmesi istendi.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. 80 yaşını aşmış ve İsrail var olmadan önce dahi Mescid-i Aksâ’da var olan aynı zamanda Kudüs’lü Müslümanların manevi önderi olan Şeyh İkrime Sabri’yi Mesicd-i Aksâ’dan uzaklaştırmak Mescid-i Aksâ’ya saldırmak demektir.

Kendisini Birleşmiş Milletler’in Devlet olarak kabul ettiği ama Birleşmiş Milletlerin aleyhinde aldığı yüzlerce kararı hiçe sayan dolayısı ile Birleşmiş Milletleri hiçe sayan “devlet” ismi altında zulüm ve terör faaliyetleri yürüten bir mekanizma ile karşı karşıyayız.

Filistinde zulüm ve terör, devlet kisvesi altında şiddetini artırarak devam etmektedir.

"halkı İsrail'e karşı tahrik etmek ve kışkırtmak" bahanesi ile Şeyh İkrime Sabriye yapılan bu hukuksuz ve hiçbir somut delile dayanmayan baskılar, asıl Müslümanları tahrik edecek şeydir. Tansiyonu yükseltecek olan bir şey varsa o da Şeyh İkrime Sabri üzerinden Mescid-i Aksâ’ya saldırmaktır. Ve şu bilinmelidir ki tansiyonun bu denli yükselmesi sonucunda kalp krizi geçirecek olan Sözde İsrail Devleti’nin kendisi olacaktır.

Sözde İsrail Devleti, Müslüman toplulukların işgal günlerindeki yorgun, biçare ve sessiz günlerinin bu gün de devam ettiğini varsayarak bir insan ömründen daha kısa olan tarihinin en büyük hatasını yapmaktadır.

Şeyh İkrime Sabri’nin itham edildiği şey şu an Sözde İsrail Devleti eli ile tüm dünya Müslümanları İsrail’e karşı kışkırtılarak yapılmaktadır.

Tüm dünya Müslümanları olarak Filistin’i, Kudüs’ü, Mescid-i Aksâ’yı, Şeyh İkrime Sabri başta olmak üzere son aylarda Mescid-i Aksâ’dan uzaklaştırma kararı verilen hiçbir din adamını ve hiçbir Kudüslüyü yalnız bırakmayacağımıza tekrar söz veriyoruz. Şu an sayısı 2 Milyarı bulan Müslüman alemi bu uğurda son nefesine kadar mücadele edecektir.

Müslüman toplulukların temsilcilerine, alimlere, imamlara, sivil toplum kuruluşlarına, medya kuruluşların, tüm siyasi ve sivil kuruluşların temsilcilerine yapılan bu zulme karşı seslerini yükseltme çağrısı yapıyoruz.

Kudüs Müslümanlarındır ve Şeyh İkrime Sabri yalnız değildir!

 

Uluslararası Minber-i Aksâ Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Abdullah Cahit Dinç


ŞİMDİ SENDE PAYLAŞ